top of page
  • Фото автораEugene Mokeiev

Створюємо блоки статистики монстрів з TetraCube!

Оновлено: 25 серп. 2023 р.


Вітаю, сьогодні в нас невелика позапланова стаття, і в ній ми детально розглянемо як користуватись генератором Tetra Cube для створення монстрів, який я згадував в статті про GMBinder.


Причина - нещодавно цей інструмент було українізовано завдяки зусиллям Олі Туомарі зі спільноти ІНРІУМ. Тож тепер ви можете генерувати картки монстрів та НІПів для своїх ігор солов'їною з легкістю!


Доєднуйтесь до нашого дискорду тут 👉тиць.

Сам генератор українською можна знайти тут 👉 тиць.


Генерація монстрів

Базовий інтерфейс сайту доволі інтуїтивний - ви маєте багато полів куди можна вбити імунітети, атаки, швидкості, чуття та інші параметри вашого монстра. Тому я буду зупинятися на тих речах, які є неочевидними.


Перша з таких речей - ви можете генерувати блоки статистики в одну або дві колонки, і за допомогою стрілок переміщати блоки тексту вліво-вправо для кращого вигляду.


Другий - натисніть оцю галочку, вона видасть вам невелику інструкцію з користування яка значно спростить ваше життя. Наприклад, щоб не писати ім'я монстра кожен раз в тексті його можна ввести в поле "Скорочене ім'я" і далі використовувати як [MON].


Використання прегенів

Прегени - справжній рятівник часу. Замість того щоб в сотий раз вбивати текст для чарування, далекобійної атаки чи магічного спротиву ви можете просто обрати потрібну опцію з меню прегенів і вона з'явиться у вас в блоку статистики.


Серед прегенів є такі опції:

  • загальні види атак (ближнього бою / далекобійні / чарами)

  • чарування та вроджене чарування

  • розповсюджені властивості монстрів (агресивний/ тактика зграї /...)

  • атаки зброєю

Коли ви використали преген і створили блок тексту, ви можете вирішити куди саме його додати - в особливості, дії, бонусні дії чи реакції.


Важливо! Якщо ви обрали один з загальних прегенів і в ньому вказано "???" замість чисел, це означає що ці значення треба замінити - тоді формула застосується і особливість додасться коректно. Наприклад, в даному випадку треба вказати мінімальну і максимальну відстані, а також ушкодження від зброї (наприклад, 3D6).

Для створення по-справжньому небезпечних супротивників треба натиснути галочку "Легендарна істота", що відкриє вам можливість додавати легендарні дії, дії лігва, мітичні дії та регіональні ефекти.


Редагування тексту

Якщо у вас вже є доданий блок тексту, в даному випадку - дія, ви можете їм керувати за допомогою кнопок зліва. Перша його видалить, друга - відкриє для редагування, а стрілки дозволять перемістити його вверх-вниз.


Важливо! Софт використовує назви блоків тексту як їх ідентифікатори унікальності в межах категорій. Це означає, що якщо ви додасте ще одну дію "Бойова сокира", вона автоматично замінить стару, а не створить нову. Тому завжди використовуйте унікальні назви для ваших дій, реакцій та легендарок щоб не втратити свою роботу.


Експорт

Тепер, коли ваш монстр готовий, залишилось його експортувати. Доступні такі опції:

  • .monster файл - сурс файл, який потім можна завантажити в генератор для редагування

  • картинка

  • html для друку

  • markdown для експорту в GMBinder / Homebrewery, щоб додати вашого монстра до пдф-файлу


Підсумок

Тепер ви володієте основами створення монстрів в Tetra Cube. Наступного разу, коли будете працювати над монстром для своєї гри, спробуйте ним скористатись!

 

Автор статті: Євген Мокеєв


Якщо ви хочете опублікувати власну статтю на сайті, пишіть мені сюди!


Мої матеріали на DMs Guild

166 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

Comments


bottom of page