top of page
  • Фото автораEugene Mokeiev

Створюємо блоки статистики монстрів з TetraCube!

Оновлено: 25 серп.


Вітаю, сьогодні в нас невелика позапланова стаття, і в ній ми детально розглянемо як користуватись генератором Tetra Cube для створення монстрів, який я згадував в статті про GMBinder.


Причина - нещодавно цей інструмент було українізовано завдяки зусиллям Олі Туомарі зі спільноти ІНРІУМ. Тож тепер ви можете генерувати картки монстрів та НІПів для своїх ігор солов'їною з легкістю!


Доєднуйтесь до нашого дискорду тут 👉тиць.

Сам генератор українською можна знайти тут 👉 тиць.


Генерація монстрів

Базовий інтерфейс сайту доволі інтуїтивний - ви маєте багато полів куди можна вбити імунітети, атаки, швидкості, чуття та інші параметри вашого монстра. Тому я буду зупинятися на тих речах, які є неочевидними.


Перша з таких речей - ви можете генерувати блоки статистики в одну або дві колонки, і за допомогою стрілок переміщати блоки тексту вліво-вправо для кращого вигляду.


Другий - натисніть оцю галочку, вона видасть вам невелику інструкцію з користування яка значно спростить ваше життя. Наприклад, щоб не писати ім'я монстра кожен раз в тексті його можна ввести в поле "Скорочене ім'я" і далі використовувати як [MON].


Використання прегенів

Прегени - справжній рятівник часу. Замість того щоб в сотий раз вбивати текст для чарування, далекобійної атаки чи магічного спротиву ви можете просто обрати потрібну опцію з меню прегенів і вона з'явиться у вас в блоку статистики.


Серед прегенів є такі опції:

  • загальні види атак (ближнього бою / далекобійні / чарами)

  • чарування та вроджене чарування

  • розповсюджені властивості монстрів (агресивний/ тактика зграї /...)

  • атаки зброєю

Коли ви використали преген і створили блок тексту, ви можете вирішити куди саме його додати - в особливості, дії, бонусні дії чи реакції.


Важливо! Якщо ви обрали один з загальних прегенів і в ньому вказано "???" замість чисел, це означає що ці значення треба замінити - тоді формула застосується і особливість додасться коректно. Наприклад, в даному випадку треба вказати мінімальну і максимальну відстані, а також ушкодження від зброї (наприклад, 3D6).

Для створення по-справжньому небезпечних супротивників треба натиснути галочку "Легендарна істота", що відкриє вам можливість додавати легендарні дії, дії лігва, мітичні дії та регіональні ефекти.


Редагування тексту

Якщо у вас вже є доданий блок тексту, в даному випадку - дія, ви можете їм керувати за допомогою кнопок зліва. Перша його видалить, друга - відкриє для редагування, а стрілки дозволять перемістити його вверх-вниз.


Важливо! Софт використовує назви блоків тексту як їх ідентифікатори унікальності в межах категорій. Це означає, що якщо ви додасте ще одну дію "Бойова сокира", вона автоматично замінить стару, а не створить нову. Тому завжди використовуйте унікальні назви для ваших дій, реакцій та легендарок щоб не втратити свою роботу.


Експорт

Тепер, коли ваш монстр готовий, залишилось його експортувати. Доступні такі опції:

  • .monster файл - сурс файл, який потім можна завантажити в генератор для редагування

  • картинка

  • html для друку

  • markdown для експорту в GMBinder / Homebrewery, щоб додати вашого монстра до пдф-файлу


Підсумок

Тепер ви володієте основами створення монстрів в Tetra Cube. Наступного разу, коли будете працювати над монстром для своєї гри, спробуйте ним скористатись!

 

Автор статті: Євген Мокеєв


Якщо ви хочете опублікувати власну статтю на сайті, пишіть мені сюди!

Мої матеріали на DrivethruRPG


Мої матеріали на DMs Guild

147 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі
bottom of page